Dzianinowy żakiet do otulenia

Polski: W sierpniu brałam udział w konkursie na Fb, gdzie do wygrania był kurs szycia dzianin. Zadaniem było stworzenie projektu z dzianiny, który po wygraniu kursu, można było uszyć.

English: In August I've participated in a challenge, where a sewing course was a prize. I did not win anything, but there was still an idea in my mind.

Kursu nie wygrałam, a w głowie powstał projekt. Tak wtobrażałam sobie żakiet.

My idea

Pomysł siedział w mojej głowie od wakacji, a w zeszłym tygodniu nadeszła pora na realizację. Przejrzałam kilka numerów Anny i Burdy i w ostateczności padło na Burdę 02/2010 model 131.

Last week I wanted finally make it.

Źródło: burdastyle.com

Wykrój zmodyfikowałam, wydłużyłam rękawy i dodałam kolorowe elementy.

I've modified the template by adding printed fabric and extending sleeves length.


Przeszyłam ręcznie dolny brzeg i odszycia.

Szyłam z różowej, grubszej dzianiny, a kwiatowe wstawki zrobiłam ze spódniczki kupionej w sh. Nie byłam przekonana do pomysłu, ale w ostateczności nie jest źle. Co o nim sądzicie?

I've used a pink knit fabric and floral fabric. I was wondering if it was a good idea, but I think result is quite good. What do you think?

Wykończenie wnętrza.

Some details.

Komentarze

 1. W życiu nie wpadłabym na to, że z tego wykroju (chyba jest na tkaninę?) można zrobić takie fajne wdzianko dzianinowe. I do tego kolor - wesoły, wdzięczny i apetyczny :-) Bardzo się cieszę, zobaczyłam u Ciebie ten żakiecik, bo jeszcze nie szyłam niczego z podszewką, boję się jej jak ognia, a na jakiś żakiet-wdzianko mam chrapkę i Twój projekt pokazuje, że można uszyć coś fajnego bez podszewki i super się układa.
  A co to za dzianina? Jakieś grubsze punto?
  Kwieciste wstawki są kapitalne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;-) tez jeszcze się nie odważyłam na podszewkę. Wykrój chyba na satynową tkaninę jest, a użyłam dzianiny zwykłej, sweterkowej, średniej grubości ;-) 

   Usuń

Prześlij komentarz

Skomentuj

Popularne posty