Kolejna porcja minionkowych kapci

Minionkowe kapcie dla dziecka

Sympatyczne Minionki są jednymi z moich ulubionych postaci, dlatego często sięgam po ten motyw w szyciu. Bo chyba mogę powiedzieć, że to często, skoro powstała trzecia wersja minonkowych kapci? :)

Dziecięce kapcie minionkowe z polaru - profil
Kapcie rozmiar 18 :)
Jedną dorosłą wersję mieliście okazję zobaczyć rok temu tutaj. Kolejna wersja powstała miesiąc temu, ale pokazałam ją tylko na Instagramie, więc zobaczcie jak wyszły ;)

Minionkowe kapcie z polaru
Kapcie rozmiar 38 :)
Najświeższym uszytkiem są kapcie dla małej dziewczynki, w żółto-zielonej kolorystyce. W tym przypadku sama stworzyłam wykrój, bo jakoś te dostępne w Internecie średnio mi się spodobały. Pokusiłam się nawet o stworzenie wykroju w formie elektronicznej, ale po próbie uszycia z niego, musiałam do bucików wprowadzić kilka zmian, więc jeszcze poczekam z podzieleniem się nim, aż będzie idealny ;)

Dziecięce kapcie minionkowe z filcową aplikacją

Kapcie, podobnie jak każde poprzednie uszyłam z polaru, podeszwę wycięłam z maty antypoślizgowej, która super się sprawdza i bardzo łatwo się ją szyje. Aplikacje to również połączenie filcu i farby do tkanin (Fevicryl). W trakcie pisania tego postu zorientowałam się, że stworkom brakuje elementów trzymających okular, więc domalowałam, dlatego nie na wszystkich zdjęciach je widać ;)

Dziecięce kapcie minionkowe malowane farbami
Kapcie na ostatnim etapie zszywałam na prawej stronie, więc stąd ta lamówka wokół podeszwy. Lamówkę przyszyłam z jednej strony maszyną na lewej stronie, a drugą część przyszyłam ręcznie, żeby nie było widać szwu, bo spodziewałam się, że efekt nie będzie zbyt ładny przy tylu warstwach materiału.
Dziecięce kapcie minionkowe z antypoślizgową podeszwą wykończoną lamówką


Niestety nie miałam do dyspozycji takiej malutkiej stópki, żeby zmierzyć kapcie, więc dla bezpieczeństwa wszyłam w tylną część gumkę, a w jeden z boków wszyłam ręcznie zatrzask. Mam nadzieję, że będą pasować ;)

Komentarze

  1. Oooooooo, moje młodsze dziecię by się dało pokroić za takie kapciochy! Super są! (muszę teraz szybko wyłączać przeglądarkę zanim zauważy ;) )

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeny jakie urocze kapcie. Aż sie uśmiecham do minitora :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Skomentuj

Popularne posty