Spódnica za grosze

Polski: W ubiegłym tygodniu wstąpiłam do sklepu z tkaninami i to był błąd :D W ten sposób do mojego zbioru trafiły 4 nowe kawałki dzinin.

English: Last week I step into store with fabrics. I have bought 4 new fabric pieces.

Pod nóż jako pierwsza poszła niebieska dzianina punto. Chciałam marszczoną spódnicę, bez szczególnych udziwnień, więc miała szyć bez wykroju. Przejrzałam jednak Burdy i trafiłam na spódnicę dokładnie taką jak sobie wymyśliłam, więc z niego skorzystałam, rezygnując z zapięcia.

Firstly I choose the blue one. I wanted the simply, pleated skirt so I've used the pattern from Burda.

Dokładniej, spódnica powstała z numeru 12/2010, model 124.

Burda 12/2011 model 124.

Wykjrój bardzo przyjemny, zakładki łatwo ułożyć, więc szycie poszło raz dwa. Często miewam problemy z szyciem zakładek i marszczeń, więc (co nie zdarza się często) przyfastrygowałam warstwy.

The pattern is easy to use. I will surely use it again.


Maszyna, na której szyję elastyczne tkaniny chyba poczuła się zazdrosna o nowy nabytek i bez zająknięcia przeszyła ściegiem elastycznym nawet 6 warsw materiału. Gdybym nie zobaczyła, nie uwierzyłabym ;)

Even my sewing machine was going very good. She manged 6 layers with elastic stitch!

Spódnica ma kieszonki, które są ukryte w zakładkach. Nie miałam pod ręką odpowiedniej tkaniny na kieszonki, więc użyłam nowo kupionej dzianinki.

I've made hidden rainbow pockets ;)

Podszycie przyszyłam ściegiem krytym, który nie wyszedł rewelacyjnie, ale coś musiało nie wyjść, bo jakby mogło być inaczej :) Nie będę pruć!

Założyłam ją na urodziny i przed chwilą jednak ją sprułam, bo jest zbyt luźna w obwodzie i muszę ją zwężyć :) Jeśli ktoś nie wierzy, że szycie się nie opłaca, to czy spódnica za 8 zł to drogo?

Today I had to rip the stitches to make it smaller.

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) mimo, że powstały trochę przypadkiem ;)

   Usuń
 2. Rzeczywiście kieszonki to wisienka na torcie :) Spódnica świetna, przypomniałaś mi, że od dwóch lat leży w szafie materiał, który na taką będzie idealny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc nożyczki w dłoń i do dzieła ;-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Skomentuj

Popularne posty