Biały basic

Polski: Dziś prosta koszulka, którą uszyłam zarówno żeby przetestować wykrój, jak i uzupełnić garderobę. Nie wiem, jak Wy, ale ja mając pełną szafę, nigdy nie mam czego założyć do spódnicy. Same spódnice uwielbiam, ale jak przychodzi co do czego, to rezygnuję z ubrania, bo nie pasuje do niczego.

English: Today a simple t-shirt. I wanted to test the pattern and have something to wear with skirts.

Bluzeczka powstała na bazie wykroju 13 "Anna ..." numer 3/2014. Niestety najmniejszy rozmiar to 38/40, więc musiałam go pomniejszyć. Samo pomniejszanie poszło sprawnie: użyłam półprzezroczystego papieru, który ułożyłam na arkuszu. Następnie sprawdzając odległości pomiędzy poszczególnymi rozmiarami, zmniejszałam o tą samą odległość najmniejszy z nich. Pomniejszyłam o 1-2 cm, czyli powinien wyjść rozmiar 34/36, ale myślę, że następnym razem jednak dodam z centymetr po bokach dla wygody.

It's made using pattern 13 from "Anna moda na szycie" 3/2014. I had to adjust the size (the smallest was 38/40)

Kusiło mnie żeby użyć kolorowych nici jak w innej bluzce, którą niebawem też się pochwalę, ale jak basic, to basic, powstrzymałam się. (Bluzka)

I wanted to use color threads, like in other one (here), but I need BASIC, so I didn't ;)

Zamiast szyć ściegiem overlockowym użyłam elastycznej nici od spodu, co sprawdza się w 100%. Brzegi przeszyłam podwójnym szwem.

I've used an elastic thread.


Standardowo kilka detali.

Some details.

Wykończenie rękawków

Zmniejszyłam odrobinę dzięki tej bluzce swój bluzkowy-deficyt ;)

Edit: Dorzucam zdjęcie koszulki na mnie :)

Komentarze

  1. Ale od spodu to już widzę, że małe urozmaicenie kolorystyczne jest :-) Fajny taki smaczek, o którym tylko nosicielka wie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że nie umknęło uwadze ;-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Skomentuj

Popularne posty